Jak być mniej wrażliwa?

Dzień dobry.Mam na imię Bożena.Od paru lat leczę depresje, nerwice czuje się dobrze,ale ostatni zauważyłam że jestem nad wyraz wrażliwa na krzywdę zwierząt ,jak zobaczę albo pomyślę że ktoś znęcał się nad psem napływają mi łzy do oczów, myślę że nie chce żyć w takim świecie z tak okrutnym ludźmi.Nie podobają mi się te myśli i nie wiem jak oderwać się od tych wspomnień.Prosze o poradę.

Dzień Dobry Pani Bożeno,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Chciałabym odnieść się do tematu wrażliwości, być może nadwrażliwości?która Panią zaniepokoiła i której Pani doświadcza, powodując cierpienie emocjonalne.
Z drugiej strony chcę się z Panią podzielić, że wrażliwość jest dzisiaj wartością coraz rzadziej spotykaną...
Nie jest łatwo w dzisiejszym świecie "być wrażliwym" bo wrażliwość oznacza
bycie bezbronnym wobec wielu rzeczy (Ludzi, sytuacji/zdarzeń).
Im więcej wrażliwości, tym więcej współczucia..
Powstrzymując siebie, tworzy się wokół siebie barierę..., która zabezpiecza
przed odczuwaniem/doświadczaniem.
Będąc za taką przezroczystą ścianą, łatwo/bezpiecznie można się ukryć, nie odczuwając/nie doświadczając.
Zamykając się/blokując swoją wrażliwość, zamyka się także na inne uczucia,
m. in. na radość.

Zasygnalizowała Pani, że jest w leczeniu, rozumiem że tylko farmakologicznym?
Do rozważenia:
Jeśli nie jest Pani (również) w leczeniu psychoterapeutycznym, warto byłoby
włączyć psychoterapię(równolegle z farmakoterapią) co byłoby dla Pani pomocne w zrozumieniu swojego przeżywania emocjonalnego - do czego Panią zachęcam.

Jeśli miałaby Pani życzenie konsultacji online (via Skype) zapraszam Panią serdecznie.

Z przesłaniem dla Pani pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605