Jak ćwiczyć palec po zdjęciu szyny i wyjęciu tego drutu?

Dobry wieczór! W październiku podczas meczu doznałam kontuzji małego palca. Na począku myślałam, że to zwykłe wybicie ale okazało się, że uszkodzony jest prostownik. Ponad miesiąc temu miałam zabieg rekonstrukcji aparatu wyprostnego. Unieruchomili mi go w szynie gipsowej na 6 tyg a z opuszka palca wystaje końcówka drutu. Za kilka dni mają mi wyjąć ten drut. W jaki sposób wykonuje się taki zabieg i czy występuje duża bolesność przy tym? Jak ćwiczyć palec po zdjęciu szyny i wyjęciu tego drutu, żeby szybko powrócił do sprawności? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Po usunięciu zespolenia, zostanie Pani zapewne skierowana na rehabilitację, gdzie Fizjoterapeuta, w zależności od potrzeb, ustali właściwy sposób postępowania. Pozdrawiam