Jak często należy spożywać produkty z wysoką zawartością błonnika?

jak często należy spożywać produkty z wysoką zawartością błonnika? czy należy uważać, by nie przesadzać z ich ilością?
ponad rok temu

Witam,
oczywiście tak jak ze wszystkim co zdrowe- nadmiar w spożyciu nie służy nam. W przypadku produktów obfitujących w błonnik pokarmowy frakcji nierozpuszczalnej w wodzie (pochodzi głównie z pełnoziarnistych produktów zbożowych), należy rozłożyć jego spożycie w ciągu całego dnia, zjadając przynoszące go produkty w 3-4 posiłkach. Warto taki posiłek wzbogacić porcją błonnika rozpuszczalnego w wodzie (warzywa i owoce). Jeśli zjemy zbyt dużą jednorazową porcję, możemy narazić się na silne wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha a w dłuższej perspektywie zaburzenia wchłaniania cennych składników (witamin, minerałów) z pokarmów.
Pozdrawiam, Justyna Siwiela