Jakie produkty przyspieszają metabolizm?

Szukam produktów przyspieszajacych metabolizm bo chce schudnąć

W celu przyspieszenia metabolizmy i prawidłowej redukcji masy ciała należy skupić się na całym modelu odżywiania, a nie tylko na pojedynczych składnikach. Aby efekt był długofalowy i przynosił korzyści zdrowotne należy prawidłowo zmodyfikować aktualne żywienie.

Pozdrawiam
Dietetyk, mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Należy zmodyfikować cały jadłospis. Menu komponować w oparciu o zasady racjonalnego odżywiania.
- zaczynać dzień od śniadania
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane.
Odpowiednią dietę połączyć z aktywnością fizyczną.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,
w celu redukcji masy ciała nie powinien Pan szukać produktów przyspieszających metabolizm a popracować nad całością diety. Jedynie wprowadzenie zdrowej i indywidualnej diety oraz aktywności fizycznej przynosi długotrwałę efekty.
Może Pan zerknąć na mój artykuł w tym temacie:

http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/14543,substancje-przyspieszajace-odchudzanie

Nie mniej jednak produkty te należy traktować jako uzupełnienie, wzbogacenie diety a nie sposób na odchudzanie!!

Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk