Spożywanie otrąb i błonnika podczas diety odchudzającej

Od kilku tygodni jestem na diecie odchudzającej i spożywam dużo otrąb i błonnika, bo to podobno zdrowe i nie powoduje szybkich napadów głodu. Czy to na pewno zdrowe?

Witam serdecznie,
faktycznie spożywanie większej ilości błonnika jest polecane w diecie odchudzającej- pęczniejąc w żołądku błonnik daje uczucie sytości, stabilizuje poziom glukozy we krwi, przez co nie mamy napadów głodu na słodycze, ma także działanie regulujące pracę przewodu pokarmowego, obkurcza żołądek oraz reguluje wypróżnienia. korzyści jest na prawdę dużo, ale trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy- dieta bogata w błonnik musi dostarczać dużej ilości płynów, bez wody błonnik po prostu nie działa. Dobrze jest wyrobić sobie nawyk popijania szklanką wody posiłków, które dostarczają błonnika. Dobrze jest rozłożyć błonnik spożyty w ciągu dnia na kilka mniejszych porcji, ponieważ jednorazowe spożycie dużej ilości może powodować wzdęcia i bóle brzucha.