Jak dalej postępować z takim zębem?

Witam Ok 12 lat temu miałam usuwaną górną 6-stkę był w niej stan zapalny.Zauważyłam od paru lat pobolewanie miejsca w którym był ząb,wspomne że ząb siódemka przesunęła sie w miejsce usuniętej szóstki.Ból jest promieniujący do skroni,ucha,tyłu głowy i szyji,wspomne też ze po tej stronie gdy pochylę głowe do przodu zauważyłam przy dotyku że mam powiększone to miejsce z tyłu karku.Ból występuje przy zmianie pogody czy ciężkim przepracowanym dniu.Byłam u dentysty i wszystkim opowiedziałam.Dentystka zrobiła zdjęcie,po obejrzeniu zdjęciu wyjaśniła że zęby mają swoje jakby kieszonki w kości tutaj po tym czasie usunięcia tej szóstki doszło do efektu Godona.Powiedziała że po usunięciu zęba powinien być wstawiony implant i dziwne że stomatolog nie wspomniał o tym bo jest to bardzo ważne.Ból może niestety występowac i wierzy że jest to uciążliwe i nie przyjemne.Na karku może bym powiększony węzeł chłonny który może już taki zostać,gdy kiedys był w zębie stan zapalny.Rozwiązanie jest takie,usunąc ósemkę którą mam po drugiej stronie i założyc aparat.Wspomniała również że ząb lubi towarzysto i wielu pacjentów mysli że pozbędą się chorego zęba i po problemie a taka prawda że dopiero problem może się zacząć.Co o tym myślicie? Czy to dobra diagnoza czy pójść jeszcze do innego stomatologa?Wspomne że zbam o zęby,nie potrzebuje aktualnie żadnego leczenia.Kiedyś zaniedbałam tą szóstkę byłam młoda i nie odpowiedzialna.
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu

Każdy ząb powinien być uzupełniony. Brak jednego zęba prócz efektu Godona powoduje znaczne przeciążenie zębów z drugiej strony i po latach ten problem może się nasilić w postaci zaciskania i zgrzytania zębami.