Jak długie powinno być leczenie otwartej rany nosa?

Witam przez wypadek w pracy i uraz nosa tzn rana otwarta nosa zalożono mi w środku 20 szwów.Chiałbym zapytac się ileczasu powinnienm być na zwolnieniu gdyz wykonuje cięzk prace fizyczną dodam jeszcze że jestem prawie 3 tyg na zwolnieniu .Dziękuję

Długość zwolnienia z pracy zależy od postępów gojenia i charakteru pracy. Jeżeli rana jest wygojona, a tworząca się blizna prawidłowa to nie ma p/wskazań do pracy. Dłuższe zwolnienie jest uzasadnione jeżeli w pracy występują czynniki wpływające na gojenie np. związki chemiczne działające na skórę, bardzo wysoka temperatura.