Jak długo konieczne jest branie leków po przebytym jednorazowo epizodzie maniakalnym?

Jak długo konieczne jest branie leków (neuroleptyk, stabilizator nastroju) po przebytym jednorazowo epizodzie maniakalnym? Usłyszałam od lekarza o co najmniej 5 latach i zastanawiam się czy jest to konieczność. Jestem osobą młodą i obawiam się o skutki uboczne brania leków psychotropowych. Czy jest możliwe wcześniejsze odstawienie leków?

Dzień dobry,
neuroleptyk przyjmuje się w zależności od stanu psychicznego różnie długo, nie jest on niezbędny w leczeniu długoterminowym, jeżeli stan psychiczny jest dobry, stabilny. Stabilizator nastroju jednak jest lekiem, który rzeczywiście powinna pani przyjmować długoterminowo.
Wszystko zależy od stanu zdrowia i tego, że choroba ta może nawracać.
Pozdrawiam.