Jak długo może utrzymywać się ten ból zęba?

Witam mam pytanie. Byłam dzisiaj u dentystki, która zajęła się moim zębem z próchnicą. Została założona plomba. Lekarka powiedziała, że bylo to tak głęboko ze prawie doszła do nerwa i że ząb może jakiś czas poboleć. Już ok. 10 godzin zmagam się z bólem tego zęba, który nie ustaje nawet po zażyciu tabletek przeciwbólowych. Ile taki ból może się utrzymywać? A po jakim czasie takiego bólu może byc cos nie tak i powinnam się skontaktować z lekarzem?

Jeżeli są tak silne dolegliwości to prawdopodobnie będzie potrzebne leczenie endodontyczne. Potrzebna jest konsultacja i ocena zęba w takiej sytuacji najlepiej wykonać tomografię komputerową.