Szafraceum a długość przyjmowania

Witam serdecznie, mam pytanie. Jak długo można brać Szafraceum? Wzięłam już prawie całe opakowanie, czy mam zrobić przerwę ? Czy mogę brać kolejne opakowanie Szafraceum? Mam problemy osobiste i przez to stany depresyjne, a lek Szafraceum jest w stanie mi pomóc chyba jako jedyny lek jaki znam. Miałam epizod depresyjny (juz 8 miesięcy jestem bez lekow, bralam velaxin 75mg przez 9 miesięcy). Nie chce dopuscic do kolejnego epizodu. Czy Szafraceum jest bezpieczny i mogę go w dalszym ciągu stosować? Chyba że istnieje jakiś zamiennik Szafraceum, ale bardzo istotne jest dla mnie żeby był co najmniej tak samo skuteczny dla mnie albo jeszcze lepszy, cena nie gra tutaj roli, najważniejsze jest dla mnie, żeby znów nie wrócić do stanów depresyjnych. Proszę o poradę Pani Doktor i będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam Ania

Witam,

w leczeniu depresji zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków (jeśli lekarz uznał, że jest to konieczne) osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała przede wszystkim, z psychoterapii. Szafraceum to suplement diety, może go Pani brać, jeśli pomaga lub odstawić w dowolnym momencie.

Proszę pamiętać, że może Pani mieć wpływ na to, jak się Pani czuje, zwracając uwagę np. na dietę. Obniżony nastrój może być wynikiem spożywania zbyt małej ilości owoców i warzyw (zwłaszcza brokułów, szpinaku), ryb (zawierających kwasy tłuszczowe omega-3), orzechów - posiłków bogatych w witaminy z grupy B i C, a także jedzenie gorzkiej czekolady.

Warto również porozmawiać z członkami rodziny/bliskimi osobami o Pani sytuacji, ich zrozumienie może pomóc w lepszym funkcjonowaniu na co dzień.

W walce z depresją cuda czyni ruch, warto zadbać o jego porcję codziennie – bieganie lub dłuższe spacery, pływanie może wpływać na poprawę nastroju w podobnym stopniu jak leki, dlatego warto się nawet zmusić, jeśli zajdzie taka potrzeba, do aktywności fizycznej.

Warto przypomnieć sobie, być może nawet spisać na kartce rzeczy, które zawsze sprawiały Pani przyjemność. Zastanowić się, czemu ich Pani nie robi, czy jest możliwe, by znowu je Pani robiła, może częściej? A może chciała Pani się czegoś nauczyć i warto spróbować zabrać się za to teraz? Nowa pasja również może sprawić, że nastrój ulegnie zmianie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel