Jak długo trwa powrót do normalności po leczeniu stanów depresyjno-lękowych?

Witam... Jestem po leczeniu stanów depresyjno-lękowych lekami przeciw depresyjnymi przepisanymi przez psychiatrę z powodu bardzo trudnych relacji z żoną, rozwodem i walką o synka. Teraz gdy wszystko się normuje, z konsultacją lekarską odstawiam leki które już dawno bardzo otępiły Moją ochotę na sex, brak wzwodu i orgazmu... Jak długo potrwa Mój powrót do normalności sprzed 2 lat, próbuje układać Sobie życie na nowo, ale z tym problemem nie jest to łatwe. Proszę o poradę i pomoc...Dziękuję:)

Trudno jednoznacznie określić czas, jaki jest potrzebny na "powrót do stanu sprzed przyjmowania leków". Najlepiej będzie, gdy podzieli się Pan swoimi odczuciami i wątpliwościami z lekarzem prowadzącym i on - znając Pana, Pana przypadek i dotychczasowe leczenie - będzie mógł konkretniej określić zarówno niezbędny czas, jak i - jeśli to będzie potrzebne - metody zaradcze. Powodzenia!

Dzień dobry, normalnie po odstawieniu leków, ich skutki uboczne przestają być odczuwalne po kilku tygodniach, zachęcam jednak do zadania tego pytania lekarzowi psychiatrze który pana prowadził i przepisywał dany lek. Pozdrawiam.