Jak dużo zabiegów trzeba wykonać, by pozbyć się keloidu całkowicie?

Witam, Posiadam nieduży bliznowiec i chciałabym go usunąć laserowo. Odwiedzam strony wielu klinik i nie potrafię porównać oferowanych zabiegów. Proszę o poradę, wskazanie różnic lub krótką charakterystykę najpopularniejszych rodzajów. Do tej spory spotkałam między innymi takie jak: laser frakcyjny CO2, laser FRX ablacyjny, laser nieablacyjny. Jak dużo zabiegów trzeba wykonać by pozbyć się keloidu całkowicie? Dziękuję, pozdrawiam

Jest różnica pomiędzy keloidem a bliznowcem. Trzeba byłoby zdiagnozować z czym mamy do czynienia. Tak czy inaczej w leczeniu blizn stosuje się lasery ablacyjne, czyli krótko mówiąc niszczące tkankę. Istota polega na tym, bez względu na rodzaj lasera, żeby zniszczyć część blizny i pozwolić na odbudowę tego miejsca przez zdrową tkankę. Blizny nie da się usunąć ale można często bardzo ograniczyć jej widoczność w stosunku do otaczających tkanek. Proces jest najczęściej długi i wymaga kilku zabiegów.

Dzień dobry,

Keloidu nie można całkowicie usunąć- zawsze pozostanie ślad. Głównym celem zabiegów laserowych jest jego spłycenie oraz wyrównanie struktury aby był mniej widoczny. Proszę się udać do kliniki medycyny estetycznej na konsultację. Dopiero po obejrzeniu zmiany specjalista będzie mógł zaproponować odpowiedni zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.