Jak gotować i połączyć posiłki, by dla każdego było coś dobrego?

Witam, próbuje przejść na dietę ( dokładniej to wprowadzić w swój dzień 5 posiłków - dieta od dietetyka ) . Niestety w domu nie gotuje tylko dla siebie . Mężowi smakują moje „dietetyczne „ przepisy ale akurat on chce przytyć a noe schudnąć. Gotowanie dla dwoch osób oddzielnych posiłków przy 10h dniu w pracy jest strasznie męczące. Mąż stara się pomagać w kuchni o gotować dla siebie - niestety przez to codziennie jadłby posiłki z pudełek :) I tu moje pytanie jak gotować i połączyć posiłki by dla każdego było coś dobrego ? :)

Dzień dobry,

połączenie 2 diet jest jak najbardziej możliwe. Ale jeżeli są 2 różne zapotrzebowania to wrto skontaktować się z dietetykiem, który zbilansuje dietę dla Państwa tak, aby te 2 cele połączyć i gotować tylko 1 obiad.

Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Dziękuję za zadanie pytania. Przejście jednego domownika na dietę nie musi wiązać się z wyrzeczeniem współlokatorów. Jeśli nie chce Pani gotować różnych obiadów proponuję zwiększyć porcję mężowi. Mogą Państwo również udać się razem do specjalisty dietetyka i poprosić o wspólny plan żywieniowy. Urozmaicanie diety i wdrożenie prawidłowego sposobu odżywiania jest czasami trudne do zrealizowania z uwagi np. właśnie na długi czas pracy. Przy konsultacji z dietetykiem może Pani poprosić o stworzenie jadłospisu w taki sposób, by potrawy były smaczne i szybkie do przygotowania. Przy przechodzeniu na dietę warto mieć wsparcie bliskich! :)

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu.
Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Tajniki gotowania - 7 kroków do zdrowych nawyków
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/tajniki-gotowania-7-krokow-do-zdrowych-nawykow.html