Jak leczyć bezsenność i związane z nim wyczerpanie organizmu?

Dzień dobry.Mam 24 lata i chorują na CHAD od 10 lat. Wystąpił u mnie kolejny,jak co roku epizod maniakalny.Ostatnio mój organizm był już wycieńczony brakiem snu i nie możliwości zaśnięcia.Mania trwa już ponad pół roku.Jednak trudno pogodzić mi się z braniem leków.Odbierają emocje,libido,powodują kłopoty z erekcją,,spore tycie,otępiają,pocenie,mniej siły fizycznej.Zastanawiam się czy nie lepiej już być chorym psychicznie niż fizjologicznie.Remisji bez leków nie miewam tylko z epizodu w epizod.

Często jednak farmakoterapia (pomimo jej skutków ubocznych) jest bardzo pomocna. A czy oprócz farmakoterapii korzystał Pan także z psychoterapii? Pomaga zrozumieć głębsze przyczyny zaburzeń, lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi, rozpoznawać objawy zwiastunowe i wprowadzać w życie zmiany, które ułatwiają funkcjonowanie. To wszystko sprawia, że leczenie jest bardziej skuteczne, a potencjalne epizody krótsze i o łagodniejszym przebiegu. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.

Witam Pana
Przede wszystkim pozwolę sobie wyjaśnić,
że choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD)
jest chorobą całego organizmu, a nie ludzkiej psychiki.
Choroba doprowadza do rozregulowania wielu funkcji
organizmu, które , dotyczą poziomu ogólnej witalności, energii,
„napędu” fizycznego i psychicznego, rytmów snu i czuwania.
ChAD negatywnie wpływa na wszystkie sfery
życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Obecnie jest Pan w stanie manii, która jest bardzo dynamiczna,
od pół roku żyje Pan na pełnych obrotach, w nieustannej gonitwie
i w psychicznym napięciu bez chwili wytchnienia nawet nocą,
gdyż Pana organizm jest ciągle pobudzony i jeżeli pozwala Panu
zasnąć, to tylko na krótko.
Proponuję Panu psychoterapię, która poprawi Pana zdrowie
i samopoczucie, a także złagodzi objawy fazy manii,
takie jak bezsenność, aż do jej ustąpienia.
Dzięki odpowiednio dobranej psychoterapii można też zapobiegać
następnym atakom choroby.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl