Jak leczyć objawy choroby dwubiegunowej?

Dzień dobry!Mam objawy choroby dwubiegunowej od stanów kiedy potrafię się denerwować z błachego powodu i wtedy po prostu szaleję i trwa to 1-2 dni potem złość przechodzi i jestem przybita mam wrażenie takiej bezsilności nie mam żadnych objawów typu myśli samobójcze mam wrażenie że wtedy jestem taka bardziej wyciszona niż zwykle ogólnie jestem osobą nerwową łatwo się denerwuję i trudno mi się uspokoić,choruję na migrenę i często po takim wybuchu mam atak migreny.Jestem po wizycie u psychiatry

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii-równolegle z farmakoterapią.

W procesie leczniczym ważne jest wparcie osób bliskich i przyjaźni ludzie wokół, których bardzo Pani życzę,

Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD) jest chorobą
całego organizmu, doprowadza do rozregulowania wielu
funkcji organizmu, które dotyczą poziomu ogólnej witalności,
energii, „napędu” fizycznego i psychicznego, rytmów snu i czuwania.
ChAD negatywnie wpływa na wszystkie sfery
życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
W terapii ChAD najlepsze efekty przynosi leczenie
farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Proponuję Pani psychoterapię, która pomoże Pani odzyskać
równowagę wewnętrzną poprawi Pani zdrowie i samopoczucie,
a także złagodzi objawy fazy manii i depresji, aż do ich ustąpienia.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Pisze Pani o objawach i wizycie u lekarza-psychiatry. Czy w związku z tym została postawiona diagnoza? Nie jest to jednoznaczne z Pani opisu a jest to podstawowa kwestia. Bardzo wiele dysfunkcji ma zbliżone symptomy jednakże różnicowanie w diagnozowaniu przyczyn i przebiegu ich występowania daje dopiero pełen obraz stanu Pacjenta. Sam proces diagnostyczny w przypadku CHAD jest dość obszerny jeżeli chodzi o zastosowane narzędzia i, co za tym idzie, jest także rozłożony w czasie. Jeżeli mamy mieć pewność co do tej własnie jednostki zaburzeń, należy taki proces przeprowadzić. Jeżeli tak się stało i jest to postawiona diagnoza, to właśnie jej częścią są także dalsze zalecenia dotyczące działań terapeutycznych, ewentualnego włączenia farmakoterapii. Jeżeli jednak nie, zachęcam Panią do zwrócenia się o taką procedurę do wspomnianego lekarza lub poszukania innego specjalisty, który Pani taką usługę zaoferuje. Pozdrawiam serdecznie.