Jak leczyć ciągnące bóle po usunięciu wyrostka robaczkowego i jajnika?

Witam, jestem 8 dni po laparotomii z powodu przewlekłego ropnego zapalenia wyrostka i ropnia jajnika (jajnik też został usunięty). Cały czas czuję bardzo silne, ciągnące w dół bóle brzucha, brzuch jest ciężki i opuchnięty - nie mogę chodzić, poruszam się jak staruszka i tylko gdy muszę, ciężko mi też leżeć, bóle nasilają się przy próbie położenia na którymkolwiek boku, prostowaniu nóg oraz przy oddawaniu moczu (uczucie bolesnego zapadania w brzuchu, nasilone w miarę opróżniania pęcherza). Nie widzę poprawy i ciężko mi funkcjonować w takim stanie. Zgłaszałam to lekarzom przed wyjściem ze szpitala w 6 dobie, ale nie uzyskałam żadnej konstruktywnej odpowiedzi, poza tym, że w usg wszystko jest ok. Czy ten stan jest normalny i kiedyś minie, czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania, bo zaczynam tracić wiarę w wyzdrowienie?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli objawy są nadal wskazana wizyta najlepiej u lekarza oddziału gdzie był wykonywany zabieg