Jak leczyć nagłe osłabienie i przemęczenie?

Witam, Pracujeod paru miesięcy w Meksyku, jakieś 3 tyg temu zaczęły mi dosyć mocno wypadać włosy , towarzyszy temu pieczenie i swędzenie skory głowy . Do tego w tym samym czasie pojawiło się nagle osłabienie i przemęczenie , brak siły i nagle obniżenie samopoczucia . Po pracy wracam do domu i już nigdzie nie wychodzę ale i tak nie mam już na nic siły .Nie wracam na razie do polski a boje się ze ten stan się nasili .Co powinnam zrobić?Jesli iść do lekarza to do jakiego?Ewentualnie jakie badania?

Zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej. Opisane objawy ("mocno wypadać włosy , towarzyszy temu pieczenie i swędzenie skory głowy") mogłyby na początek sugerować konsultację dermatologiczną. Zależnie od diagnozy lekarz skieruje na dalsze badania lub do specjalistów. Może się okazać konieczna także konsultacja z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem ( w związku z obniżonym nastrojem, energią i motywacją).

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na odpowiedź Pani organizmu na przewlekający się stres i ogólne przemęczenie.
Myślę, że pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, by mogła Pani poukładać sobie swoje priorytety.

Wskazana byłaby kontrolna podstawowa diagnostyka, tj. morfologia krwi, OB, poziom cukru we krwi oraz konsultacja dermatologiczna.

Polecam wprowadzenie suplementacji, szczególnie czystym biologiczne magnezem z witaminą B 6, wit. D 3, wit. B 1, wit. B 2, kwasem foliowym oraz wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej, jak szybki marsz na powietrzu, relaksację.

Jest takie powiedzenie, że:
Ruch zastąpi niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.
Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com