Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć omamy wzrokowe podczas zasypiania?

Witam. Mam pewien problem z zasypianiem. Pojawia się (chyba) losowo. Otóż podczas zamknięcia oczu zaczynam jakby "widzieć" zupełnie przypadkowe kształty które w losowym tempie zmieniają kolory, kształty i rozmiary. Czasem są to wielkości tak niewyobrażalne że wzbudzają niepokój. Zaczyna przy tym boleć głowa i mdlić. Czasem zmieniają rozmiary kilkanaście razy na sekundę, i wydają dziwne dźwięki. Jakby darcie papieru. Choruję na osobowość schizoidalną i depresję.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Szanowny Panie, opisywane przez Pana dolegliwości winny być skonsultowane w pierwszej kolejności z psychiatrą i z neurologiem. Mówi Pan o tym, że choruje Pan na depresję oraz posiada diagnozę osobowości schizoidalnej (to nie choroba). Lekarz psychiatra podejmie decyzję, co do metody leczenia (tzn. czy farmakoterapia będzie konieczna) czy może raczej powinien się Pan udać na psychoterapię. Zachęcam do otwartej rozmowy z lekarzem.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy