Jak leczyć omamy wzrokowe podczas zasypiania?

Witam. Mam pewien problem z zasypianiem. Pojawia się (chyba) losowo. Otóż podczas zamknięcia oczu zaczynam jakby "widzieć" zupełnie przypadkowe kształty które w losowym tempie zmieniają kolory, kształty i rozmiary. Czasem są to wielkości tak niewyobrażalne że wzbudzają niepokój. Zaczyna przy tym boleć głowa i mdlić. Czasem zmieniają rozmiary kilkanaście razy na sekundę, i wydają dziwne dźwięki. Jakby darcie papieru. Choruję na osobowość schizoidalną i depresję.

Szanowny Panie, opisywane przez Pana dolegliwości winny być skonsultowane w pierwszej kolejności z psychiatrą i z neurologiem. Mówi Pan o tym, że choruje Pan na depresję oraz posiada diagnozę osobowości schizoidalnej (to nie choroba). Lekarz psychiatra podejmie decyzję, co do metody leczenia (tzn. czy farmakoterapia będzie konieczna) czy może raczej powinien się Pan udać na psychoterapię. Zachęcam do otwartej rozmowy z lekarzem.
Pozdrawiam