Jak leczyć poczucie odrealnienia?

Witam.Mam 18 lat. Ostatnio mam poczucie odrealnienia. Wszystko pamiętam, jednak ciągle czuję lęk. Mój lekarz rodzinny przypuszcza u mnie nerwicę. Odkąd poszłam do liceum zaczęłam się bardzo denerwować. Potrafiłam przez zwykły sprawdzian płakać, budzić się po nocach. Tak jest do teraz. Gdy idę do szkoły dostaję mdłości. Gdy się stresuję łatwo wpadam w panikę, ręce mi się pocą, dostaje uderzeń gorąca, kręci mi się w głowie. Czy jest to spotęgowane przez zblizajaca sie maturę? Czy sie wylecze?

Witam Panią
Żeby wyleczyć Pani problemy, należy je
przede wszystkim właściwie zdiagnozować.
Możliwe, że są to zaburzenia nerwicowe, jednak
rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji z psychologiem lub z psychiatrą,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć Pani zaburzenia
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią. W Pani poście jest dużo o stresie i jego działaniu. Stres może mieć siłę, która mobilizuje. Jednak może mieć również siłę, która osłabia i dezorganizuje nasze działanie. Ważne jest rozpoznanie źródeł tego stresu. Czasem znajdują się one na zewnątrz, w naszym otoczeniu a czasem w wewnątrz nas. Być może jest jeszcze czas, żeby zgłosiła się Pani do doświadczonego psychologa, który pomoże rozpoznać specyfikę Pani stresu i pomoże wypracować sposoby, które poprawią Pani koncentrację i będą przydatne przy okazji egzaminów maturalnych. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/