Jak leczyć się z fobii społecznej?

Witam. Mam jestem mężczyzną mam 19 lat niedawno zacząłem studia w innym mieście i choć odkąd tylko pamiętam miewałem fobie społeczne ( dyskomfort jedzenia w miejscu publicznym i przy innych ludziach, czerwienienie, uczucie gorąca i nadmierna potliwość w grupie nieznajomych,nowo poznałych lub mało znanych osób, uczucie nieswojości podczas jazdy zapełnionym autobusem), natłok myśli(co sobie dana osoba pomyśli, analiza skutków danej sytuacji przed jej nastąpieniem),nie lubię rozmawiać przez telefon w miejscach publicznych. Od około roku jestem wiecznie zmęczony fizycznie jak i psychicznie, ciagle znużony senny(śpiąc 4, 8, czy 12 godzin budzę się w takim samym stanie) i jestem zmęczony przez cały dzień, próbuję sobie jakoś pomagać kawą lub energetykami ale to pomaga na 30 minut a później wracam do poprzedniego stanu. Ostatnio miewam zmiany humoru z wesołego i uśmiechniętego potrafie stać się zły i smutny, najczęściej przy dziewczynie(może czując zazdrość w większym otoczeniu). Ostatnio pomiędzy nami nie było najlepiej i te wszystkie stany nasiliły się,dodatkowow doszło nowe otoczenie,nowi ludzie. Nie wiem co mam zrobić chciałbym odzyskać radość z życia i vigor który miałem jeszcze 3 lata temu, bo przecież nie mam 80 lat a czuje się jakby mój organizm się tak zachowywał. Proszę o pomoc.

Witam Pana,
Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej
czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.
Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii,
która pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej
wartości, odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować
umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami i uporać się
z czerwienieniem się a także z fobią społeczną,
co w efekcie pozwoli Panu nawiązywać
i utrzymywać satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl