Jak leczyć silne bóle barku?

Od pół roku boli mnie kark/lewy bark Ból pojawia się nagle, jest ostry, okropnie ciągnący, mam uczucie jakby zaraz miał pęknąć mi kręgosłup Fizjoterapeuta zdiagnozował napięcie mięśni i miało przejść po masażu, jednak za żadnym razem nie przyniosło efektu mimo że specjalistą jest dobrym. Niestety nie pomogło. Leki przeciwzapalne nie pomagają. (naproxen) Jedyne co daje ulgę to założenie kołnierza ortopedycznego (zalecone przez lekarza) Jakie dalsze kroki najlepiej podjąć lub co to może być?

Sam masaż nie pomoże. Terapia manualna połączona z reedukacją pracy mięśni stabilizatorów powinna przynieść poprawę, ale nie od razu. Kołnierz ortopedyczny jedynie maskuje problem.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

Dobry wieczór podstawą są badania a potem konsultacja z lekarzem fizjoterapeutą , można zastosować kinesiotaping lub pracę na powięziach , życzę powrótu dozdrowia.