Jak leczyć taką mitomanię?

Witam Jestem mitomanem. Kłamię na każdym kroku, zawsze i wszędzie. Czasem nie musząc tego robić. Dziwne jest jednak dla mnie to, że głównie kłamię o swoich uczuciach, emocjach, tego co potrzebuje. Nie ubarwiam swojego życia jako superbohater, chociaż nawet jak o tym myślę, to i to się zdarzało. Uczęsczam na terapię we wtorek już 3 godzina, ale czuje niedosyt, chciałbym przestać kłamać mówić o tym co czuje nie bać się. Wdałem się w bezsensowny romans który wyszedł na jaw, oczywiście złapany za rękę kłamałem dwie strony, a przy tym i samego siebie, mam już tego na prawdę dość. Może macie jakieś ćwiczenia, które mi pomogą.

Witam, 3 godziny terapii to trochę za mało, żeby mówić już o jej efektach. Pierwsze sesje są zazwyczaj diagnostyczne. Proszę uzbroić się w cierpliwość, z pomocą psychoterapeuty nauczy się Pan szczerze mówić o swoich uczuciach i emocjach a także tego, w jaki sposób nie zakłamywać rzeczywistości. Ćwiczenia jakie mogą Panu w tym pomóc mogą zostać wypracowane w toku psychoterapii. Pozdrawiam