Obsesyjne kłamanie u 20-latki

Witam :) Mój problem jest następujący nie potrafię przestać kłamać nie wiem czy to jest obsesja czy choroba. Wiem że kłamiąc robię źle, ale dalej to robię nie wiem jak tego się od uczyć. Następnie zrobię coś a nie potrafię się do tego przyznać mimo że czasem nie jest to nic wielkiego oraz wiem że osoba której powiem prawdę od razu bez żadnego kręcenia i kłamania mi prędzej wybaczy, ale mimo wszystko kłamie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić :( pomóżcie :(.

Zachęcam do przyjrzenia się przyczynom- być może jest to lek przed odrzuceniem społecznym? Zaburzenie kompulsywne lub- jeśli występują także inne objawy i trudności w życiu- zaburzenie osobowości. Warto skonsultować się z psychologiem. Diagnoza wyznaczy możliwości poradzenia sobie z zaburzeniem.

Witam. Polecam wizytę u psychoterapeuty, aby zrozumieć skąd wypływa przyczyna mijania się z prawdą i wypracowanie nowego nawyku mówienia prawdy czyli zgodności z rzeczywistością. Pozdrawiam