Trudności w wyrażaniu emocji przez partnerkę

Moja partnerka ma dusi w sobie wszystkie emocje, szczególnie te złe, nie chce o nich rozmawiać, rzuca tylko pojedyncze zdania, że coś jest nie tak, po czym dalej zbywa mnie półsłówkami lub zaczyna coś kręcić, kłamać. Nie potrafię do niej dotrzeć, wiem że jestem dla niej najbliższą osobą jednak ona skrywa przede mną wszystkie swoje uczucia.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Może Pani mówić o swoich uczuciach - że coś Panią martwi, że Pani widzi na jej twarzy/słyszy w jej głosie/czuje na innej podstawie/wydaje się Pani że... (odpowiednie wstawić).
Jeżeli poczuje się bezpiecznie, może kiedyś potwierdzić, ale może też nadal zaprzeczać swoim uczuciom. Na siłę nic się nie uda.
Może Pani namawiać partnerkę na pracę terapeutyczną. Pewnie trudno by jej było pójść na indywidualne spotkania, ale może na terapię dla par?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0

Dzień dobry. Myślę, że w tym momencie może Pani jedynie jasno wyrażać to co Pani czuje, używająć komunikatu JA. Zachęcam również aby mówiła Pani otwarcie jak czuje się Pani w związku z tym, że partnerka nie wyraża emocji, co się z Panią wtedy dzieje, jak Pani to odbiera. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty