Nadpobudliwość i trudności w wyrażaniu emocji

Dobry wieczor, mam pytanie, jak moglabym sobie pomoc obecnie ( 50), jesli moj rozwoj emocjonalny w dziecinstwie napotkal spore przeszkody. Matka z depresja, lub podobnym problemem, rozwod, moja nienawisc do ojca. Matka byla tak nieszczesliwa, ze zwierzala mi sie z problemow, a na moje nie starczylo miejsca. Obecnie moj system nerwowy jest bardzo pobudliwy, choc umiem ukrywac emocje - zamiast nimi zarzadzac. Mam raczej slabe umiejetnosci spoleczne. Czuje sie tak, jakby Inni mieli przewage.

Witam.Z tego co Pani pisze problem jest wielowymiarowe i ma początki w Pani dzieciństwie.Dobrze że zna Pani przyczyny swoich problemów.W terapii nazywamy to wglądem. Jest to dobry prognostyk w terapii.Uważam że powinna Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Ulzy to Pani w codziennym zyciu.Życzę powodzenia

Dzień dobry,
Zawsze można zmieniać swoje życie na lepsze i super, że podjęła Pani ku temu kroki. W leczeniu takich problemów najskuteczniejsza jest psychoterapia. Jest dostępna w ramach NFZ.
Wszystkiego dobrego, powodzenia!