Problem z wyrażaniem swoich emocji

Mam 33 l. Wykonywałam wiele prac np. w supermarkecie. W większości sobie nie radziłam. Już nie wiem, gdzie miałabym pracować. Ciężko myślę, jestem mało-komunikatywna, bardzo dużo rzeczy nie rozumiem. Prowadzę ograniczony tryb życia, brak zainteresowań.Wiedzy ze studiów zapomniałam, uczyłam się na pamięć chyba bez zrozumienia. Zdolności manualnych brak. Wąskie myślenie, żadnego logicznego. Leczę się psychiatrycznie kilka lat, ale mam problem z wyrażaniem swoich emocji. Co robić?

Zastanawiam się, czy oprócz leczenia psychiatrycznego korzysta Pani również z psychoterapii. Jeśli nie, to gorąco polecam!

Psychiatra posługuje się głównie farmakoterapią, czasem również edukuje na temat objawów i radzenia sobie z nimi. Z psychoterapeutą natomiast może Pani skupić się na zidentyfikowaniu i zmianie przyczyny Pani problemów.

Według wielu badań najlepsze efekty w leczeniu różnego rodzaju problemów psychicznych daje połączenie tych dwóch metod: leków i psychoterapii.

O to gdzie pójść na terapię może Pani spytać swojego psychiatrę bądź zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam!