Trudności z komunikowaniem się i niejasne wyrażanie swoich myśli u 28-latki

Mam trudności z komunikowaniem się. Niejasno wyrażam swoje myśli a ludzie potem nie zawsze rozumieją mój przekaz. Ludzie mi coś wiele razy tłumaczą i pytają czemu nie rozumiem. Czy to wina mojej psychiki, może powody neurologiczne? Mimo, że jestem po studiach podejmowałam w miarę najprostsze pracy a i tak sobie nie we wszystkich sobie radziłam. Wszystko może być dla mnie problemem i stresem. Nawet wizyta u lekarza, bo nieprecyzyjnie się wyrażam i potem wiele niedomówień jest i kręcimy sięwkoło

Pisze Pani, że wizyty u lekarza są dla Pani stresem, jednak w Pani sytuacji są one wskazane po to, żeby móc zdiagnozować przyczynę Pani trudności. Zachęcam do rozważenia wizyty u psychiatry i psychologa (być może lekarz po konsultacji zaleci badania psychologiczne). Najczęściej w takiej sytuacji ma miejsce kilka wizyt u psychologa, co pozwoli Pani trochę oswoić sytuację, zapoznać się z osobą. Na kolejnych wizytach zawsze istnieje możliwość dodania tego, co Pani zapomniała powiedzieć bądź doprecyzowania informacji.

Witam serdecznie,
oczywiście, ze przyczyny mogą być różne, warto udać się do lekarza w celu dokładniejszej diagnozy, jednak sadzę, że jeśli skończyła Pani studia to raczej powód będzie bardziej psychologiczny, być może stres o którym Pani pisze to powoduje. warto zastanowić się skąd ten stres się bierze oraz jak sobie z nim radzić. Proszę przemyśleć także wizytę u psychologa. Może Pani próbować szukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam.