Jak poradzić sobie ze słabą psychiką i ciągłym płakaniem przy rozmowach?

Witam, mam 20 lat i właśnie taki problem. Otóż za każdym razem kiedy wychodzi w rozmowie jakiś poważny temat zaczynam płakać, szczególnie podczas rozmów z chłopakiem. Nie umiem rozmawiać kiedy mam o czymś powiedzieć jakiejś bliskiej osobie, m.in. Chłopakowi, bo zaczyna mi się chwiać głos, świecą mi się oczy i z trudnością wydaje z siebie cokolwiek i znów płaczę. Od zawsze byłam bardzo wrażliwa, ale teraz to jest u mnie przesada, chciałabym na spokojnie, bez emocji umieć rozmawiać, bo wiele niszczy u mnie w życiu ta słabość, niestety. Nie chce żeby mój związek przez to cierpiał, ponieważ bardzo kocham mojego chłopaka i jest całym moim życiem. Niestety go też męczy moja słabość. Chciała bym żeby wszystko było ok. Wiem, że jestem silna, ale nie potrafię opanować płaczu i mnie to męczy (heh pisząc to też płaczę). Ludzie mówią mi, że jeśli się nie zmienię nie poradzę sobie w życiu. Raz byłam z tym u psychologa, pomogło to na jakiś czas i super się po tym czułam. Teraz raczej nie chcę iść, bo nie chcę, żeby ktoś myślał, że mam ze sobą problemy i muszę chodzić do psychologa, a inni ludzie będą mieć swoje życie, a ja gdzieś będę się oddalać. Często też miewam niskie poczucie własnej wartości, ale potem zbieram się w sobie i jest ok, chyba jestem trochę rozchwiana emocjonalnie. Ostatnio kupiłam książkę o pozytywnym myśleniu, czytałam ją trochę, ale wątpię, żeby to był lek na moją "dolegliwość" . Chciałabym opanować swoje emocje, porozmawiać w końcu bez łez, bo gdy płaczę nie mogę nawet powiedzieć tego co bym chciała i na tym się kończy.

Witam!

Pisze Pani, że nie chce pójść do psychologa, bo ludzie będą uważali, że ma Pani problemy. Jednak oni już tak uważają. Pomoc psychologa może dać Pani możliwość poradzenia sobie z problemami i nauczenia się radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Może Pani wziąć udział w odpowiednich warsztatach i treningach, jeśli nie ma Pani ochoty na indywidualną pracę z psychologiem. Warto, żeby wzięła Pani udział w treningu umiejętności społecznych, asertywności oraz radzenia sobie ze stresem. Uczestnictwo w takich zajęciach da Pani możliwość pracy nad swoimi problemami oraz uczenia się, jak radzić sobie z emocjami i jak je wyrażać w sytuacjach społecznych. Ofertę takich szkoleń znajdzie Pani w Internecie oraz w przychodniach psychologicznych.

Pozdrawiam