Brak własnego zdania, lęk i depresja

Witam mam straszny prloblem ze swoja osoba .Od czasu szkoły podstawowej nic nie robiłam w swoim kierunku niczym sie nie zajmowałam niczym sie nie interesowałam i nie potrafie sama decydować o niczym boje sie konsekwencji ciągle uciekam przed czymś, nie mam swojego zdania polegam tylko na opini ludzi, boje sie zmian ,nie mysle logicznie ,mam poczucie leku i wstydu,doskwiera mi silna depresja jeśli mam podjąć jakiekolwiek działania ,jestem bezradna .Prosze o pomoc !

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Myślę, że tutaj bardzo wskazana jest terapia grupowa. Jest ona bardziej intensywna, bo ćwiczy się tam kontakt z różnymi ludźmi i dość szybko można się wielu rzeczy o sobie dowiedzieć. Takie terapie są możliwe również na fundusz w ramach psychiatrycznych oddziałów. Tam wiele jest osób z podobnymi problemami. Proszę poszukać w internecie lub spytać w poradni zdrowia psychicznego o taką możliwość.

Witam,
najlepszym rozwiązaniem w Pani sytuacji byłoby podjęcie psychoterapii, możliwa jest zmiana nawet tych utartych schematów postępowania (bądź jego braku) i myślenia o sobie, pozbycie się wstydu, leku i bezradności. Pozdrawiam.