Lęk, obniżone poczucie własnej wartości i bezradność

Witam mam 23 lata, mniej wiecej od 14 towarzyszy mi lęk, który czasem jest silniejszy, czasem słabszy, ale zawsze jest. Towarzyszy mi temu obniżone poczucie wartości, unikanie szans, wycofywanie się, bezradność, brak ochoty do funkcjonowania. Z objawów somatycznych zmęczenie, senność, różne kłopoty żołądkowe, bóle głowy i mięśni.. Mam świadomość nieadekwatności natężenia emocji do różnych sytuacji, ale nie potrafię ich kontrolować. Jaka forma psychoterapii byłaby dla mnie najlepsza? Pozdrawiam.
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Utrapienia o których Pani pisze rzeczywiście nadają się do psychoterapii.
Ja zajmuję się psychoterapią psychoanalityczną i taką właśnie bym Pani polecała bo pomimo, że jest najbardziej czasochłonna i wymaga wiele wkładu (również finansowego) to jednak jest najgłębsza co pozwala dociec do sedna problemów i ich eliminację.
Magdalena Brabec