Lęk przed własną matką

Mam wielki problem, juz od kilku lat boje sie wlasnej matki, zaczelo sie kiedy weszlam w okres dojrzewania. Wiadomo zaczelam sie inaczej zachowywac hormony itp. Moja matka zaczela mnie gnebic paychicznie, zawsze bylam gorsza od mojej mlodszej siostry(ona ma charakter po mamie a ja tacie) drze sie na mnie codziennie, wyzywa mnie od najgorszych jak cos mi sie w szkole lub gdzie indziej nie uda zaraz mnie karze, ja juz mam dosc! Psychicznie wysiadam, znowu sie tne, nie moge nic zrobic nie mam 18lat

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Może warto porozmawiać z matką o swoich odczuciach i tym jak odbierasz Waszą relację. Jeżeli spokojna rozmowa jest niemożliwa to może masz wsparcie kogoś innego z pełnoletnich osób? Ojca, ciocię, babcię? Kogoś kto mógłby się za Tobą wstawić...Możesz również udać się po pomoc do psychologa lub pedagoga szkolnego, oni powinni zainterweniować w tej sprawie.
Jeżeli dochodzi do samookaleczania, to powinnaś również podjąć terapię, ale biorąc Twoją niepełnoletniość, musi z Tobą pójść ktoś dorosły. Jedno jest pewne, nie możesz tej sytuacji tak zostawić i bardzo dobrze że szukasz pomocy.

Pozdrawiam serdecznie