Witam serdecznie,
Napisałaś, że czujesz się nie do końca rozumiana przez swojego terapeutę, że masz wrażenie, że Twoje problemy są umniejszane. Moim zdaniem nie powinnaś się tak czuć. Nie wiem, czy rozmawiałaś na ten temat z terapeutą, ale warto, żebyś mu mówiła o wszystkich swoich wątpliwościach.
Pozdrawiam
Witam Panią , zwykle uczucia , które są kierowane do terapeuty przypominają te , które były kierowane do bliskich osób np: rodziców. Proszę się zastanowić, czy w stosunku do rodziców nie miała Pani podobnych odczuć: poczucia , że rodzice nie rozumieli Pani, bagatelizowali Pani problemy? Proszę zastanowić się też czy przed rodzicami nie udawała Pani , że jest Pani "twarda", czy nie " uśmiechała się " Pani nawet w czasie, gdy było Pani trudno, a później w samotności Pani zdejmowała maskę i płakała?
To o czym Pani piszę jest bardzo wartościowym materiałem do pracy z aktualnym terapeutą - wygląda na to , że przeniosła Pani uczucia do ważnych osób z przeszłości i pomieściła je w osobie terapeuty. Zachęcam do refleksji i pracy nad tym materiałem - może uda się Pani przełamać pewien wyuczony schemat w relacji z ważnymi osobami w swoim życiu. pozdrawiam
Witam,
warto wrócić do początku terapii, wspólnie z terapeutą zastanowić się nad celami terapii, możliwościami ich osiągnięcia. Proszę zastanowić się , po czym Pani pozna, że przychodzenie na terapię Pani pomaga, czego oczekuje ze strony terapeuty. Jeśli nie czuje się Pani rozumiana, a Pani problemy są umniejszane - wskazane jest, by Pani powiedziała o tym terapeucie, w przeciwnym razie może pogarszać się Pani samopoczucie i niepotrzebnie straci Pani czas.
Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Przerwa w terapii depresji nerwicowej – odpowiada Mgr Agnieszka Jagielak
- Czy powinnam całkowicie zrezygnować z terapii? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Jak przetrwać kryzys na terapii? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak radzić sobie z zaburzeniami behawioralnymi? – odpowiada Mgr Beata Kot
- Zaburzenia osobowości a terapia egzystencjalna – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Co zrobić aby terapia była skuteczna? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Seksualność a terapia psychologiczna – odpowiada Dr n. med. Justyna Holka-Pokorska
- Zaburzenia adaptacyjne i uczucie braku akceptacji podczas terapii – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Leczenie psychiatryczne po śmierci ojca – odpowiada Mgr Małgorzata Oktawiec
- Depresja a terapia psychodynamiczna – odpowiada Mgr Anna Bernatowska