Jak leczyć te objawy nerwicy lękowej?

Dzień dobry, od 4 lat leczę się na nerwica lękowa, miałam 3 lata spokoju. W maju znowu zaczęły się moje lęki, strach zaraz po przebudzeniu. Lekarka zaleciła mi paxtin jednak miałam po nim straszne mdlosci, prawie nic nie jadłam byłam słaba i myślałam że umrę. Teraz biorę dulofor, przez 8 dni 30 mg a od 6 dni 60 mg. Od samego początku brania leku mam bole żołądka. Zdarzają się kilka razy w ciągu dnia. Od zwiększenia dawki czuje się roztrzęsiona w środku, drza mi rece, jestem słaba, czuje się niestabilnie podczas chodzenia. Mam slabe nogi i oblewają mnie poty. Czuje czasami jak by przytykalo mi sie delikatnie ucho. I boję się tego wszystkiego. Czy to napewno nerwica bo już mam dosyć. Miesiąc temu robilam badania krwi, wszystko ok, neurolog ok, laryngolog ok, okulista ok. W lutym robiony mr glowy i też ok. Doppler szyjne i nog ok. Dzisiaj czuje się slabo jak bym się miała zaraz przewrócić. Pomocy

Witam,

zazwyczaj najcięższym okresem terapii są pierwsze dwa tygodnie od włączenia leków.

W tym czasie skutki uboczne miewają zazwyczaj największe nasilenie.

Bywają one bardzo różne, jednak do najczęstszych zaliczane są takie dolegliwości, jak :

- bóle głowy,

- senność,

- zmiany apetytu,

- bezsenność,

- bóle brzucha,

- nudności,

- zawrotny głowy,

- biegunki,

- zaburzenia koncentracji,

- drżenia mięśniowe,

W przypadku, gdy mija czas od zażycia pierwszej tabletki a różne działania uboczne wciąż się utrzymują, konieczna staje się konsultacja z lekarzem prowadzącym który zadecyduje czy zmniejszyć dawkę lub zalecić inny lek.

Proszę jeszcze z korzystać z pomocy psychoterapeuty, na pewno warto.

Pozdrawiam