Jak leczyć te objawy nerwicy lękowej?
Dzień dobry, od 4 lat leczę się na nerwica lękowa, miałam 3 lata spokoju. W maju znowu zaczęły się moje lęki, strach zaraz po przebudzeniu. Lekarka zaleciła mi paxtin jednak miałam po nim straszne mdlosci, prawie nic nie jadłam byłam słaba i myślałam że umrę. Teraz biorę dulofor, przez 8 dni 30 mg a od 6 dni 60 mg. Od samego początku brania leku mam bole żołądka. Zdarzają się kilka razy w ciągu dnia. Od zwiększenia dawki czuje się roztrzęsiona w środku, drza mi rece, jestem słaba, czuje się niestabilnie podczas chodzenia. Mam slabe nogi i oblewają mnie poty. Czuje czasami jak by przytykalo mi sie delikatnie ucho. I boję się tego wszystkiego. Czy to napewno nerwica bo już mam dosyć. Miesiąc temu robilam badania krwi, wszystko ok, neurolog ok, laryngolog ok, okulista ok. W lutym robiony mr glowy i też ok. Doppler szyjne i nog ok. Dzisiaj czuje się slabo jak bym się miała zaraz przewrócić. Pomocy

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam,
zazwyczaj najcięższym okresem terapii są pierwsze dwa tygodnie od włączenia leków.
W tym czasie skutki uboczne miewają zazwyczaj największe nasilenie.
Bywają one bardzo różne, jednak do najczęstszych zaliczane są takie dolegliwości, jak :
- bóle głowy,
- senność,
- zmiany apetytu,
- bezsenność,
- bóle brzucha,
- nudności,
- zawrotny głowy,
- biegunki,