Jak leczyć te problemy ze słuchem?

Witam,zacznę od początku od 2013 mam problem ze słuchem na początku było niepokojąco zaczęła mi spływać wydzielina zawroty głowy i w końcu tracenie słuchu ,przekonałem w końcu moją mamę na pójście wizyty u lekarza zbadano mnie tomografią głowy , okazało się że miałem polipy w zatokach szczękowych ,więc w 2018 miałem zabieg wycinania polipów Po operacji nadal czułem trzaski ,ale nic nie mówiłem.Lekarz mi przepisał wodę morską żeby usunąć wszystko co było już po operacji np krew itp Dokładnie od 2013 do 2018 miałem trzaski piski i szumy,ale po operacji nadal je słyszę, tak samo jak przed operacją gdy zaciskam nos palcami i gdy wydmuchuje od razu robi się mnóstwo trzasków. Moja mama mówi że to ciśnienie . Tu pytanie czy woda morska mi pomoże w zwiklidowaniu tych trzasków ? Czy mam chore wewnętrzne ucho czy błędnik i czy to od głośnej muzyki mi tak robią się trzaski przy wydmuchiwaniu nosa. Bardzo prosiłbym o odpowiedź nie wiem jak z tym sobie poradzić a trochę słabiej słyszę :(

To złożone przyczyny, długi wywiad ; Jaki słuch, jak często i jak nasilone szumy , zawroty głowy??, jakie ciśnienie i puls krwi , tętno ? Jakie wyniki badań podstawowych morfologia, OB, CRP, żelazo, ?? Konieczne omówienie z Laryngologiem leczącym. Unikanie infekcji, zdrowy tryb życia, unikanie hałasów i głośnej muzyki przez słuchawki !!

Dalsze zalecenia możliwe po badaniu aktualnym , po pełnej konsultacji... Ważny indywidualny Pacjent i jego historia leczenia, ale także tryb życia, dieta, sporty, regularny sen; unikanie nadmiaru stresów ! Jak aktualne wyniki badań słuchu ? badań laboratoryjnych...?

Konieczny pełny wywiad, badanie ogólne i specjalistyczne; analiza poprzednich wyników; przebieg leczenia, inne schorzenia, ocena stanu ogólnego i neurologicznego Pacjent. Pozdrawiam i zapraszam