Jak leczyć to kolano skoczka?

Witam, od Grudnia mecze sie Z bylem w kolanie. Jestem biegaczem dlugodystansowym. Nie biegam od grudnia. Mialem skan Mri I zastrzyk Z cortisone jako ze Mri wskazano lekki Stan zapalny nad rzepka. Jestem po 9 wizytach u fizjoterapeuty ktory stwierdzil ITBS oraz kolano skoczka. Wykonlismy ogromna ilosc cwiczen wznacniajacych I rozciagajacych I kolano dalej boli. Boli mnie Z zewnetrznej strony kolana I pod rzepka. Co dalej?

Często pomagają ćwiczenia zginaczy uda (dwugłowy, półścięgnisty, półbłoniaty). Można ćwiczyć na leżąco lecz lepsze efekty dają ćwiczenia na stojąco. Przy treningu biegacza często brakuje pracy ekscentrycznej uda (występuje podczas schodzenia z góry, ale bez schodów).

Warto również poćwiczyć stopy:
https://www.youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

kolano skoczka: Stretching m. czworogłowego, ćw. ekscentryczne, taping, fala uderzeniowa, czynniki wzrostu, leczenie operacyjne. Pozdrawiam