Jak leczyć zaburzenia odżywiania u 18-latki?

Dzień dobry, Chciałam zadać pytanie, które jest dla mnie dość ciężkie. Od ośmiu lat najprawdopodobniej choruję na zaburzenia odżywiania. Oczywiście to się zmieniało. Przez to, że najprawdopodobniej cierpiałam na kompulsywny syndrom objadania w krótkim czasie w dzieciństwie przytyłam. Pewnie wiem dojrzewania też zrobił swoje. Zajadłam emocje, miałam tryb życia dość siedzący. Przez co przytyłam. Ważyłam najwięcej 75kg. W którymś momencie uznałam, że muszę schudnąć. Pod koniec maja 2018r. zaczęłam się głodzić. Nie znając innego tak naprawdę sposobu. Jadłam mało, trochę ćwiczyłam i ruszałam się w ciągu dnia i schudłam. Oczywiście czasami zdarzały mi się napady, które zwracałam później doszły leki przeczyszczające i większy wysiłek fizyczny. Schudłam do wagi 48/49kg po czym miałam ogromny efekt jojo bo walczyłam z napadami, nie umiałam przestać jeść. Rok 2018/2019 chudłam i tyłam. Ostatecznie w wakacje jakoś udało mi się schudnąć po tym efekcie jojo i trzymam 52/53kg. Jednakże chciałabym cały czas chudnąć i chudnąć. Być jak dziecko, mała, drobna, krucha, delikatna, koścista, chuda, a wręcz wychudzona. Mam problem z tym, że według innych przesadzam bo jestem szczupła, wręcz chudziutka. Ja czuję się gruba i otyła. Mam problem z tym, że wybieram te produkty tylko z dobrym składem, z niskimi kaloriami, wszystko ważę na kuchennej wadzę, boję się jeść za dużo lub wysokokalorycznych rzeczy. Ostatnio zauważyłam, że zaczęły samoistnie wychodzić mi siniaki, żyły. Mam ogromne podkrążone oczy, jestem senna i osłabiona, boli mnie cały czas brzuch, czasami mam ogromne poczuciem głodu. Mam łamliwe paznokcie, są na nich białe plamy, wymagają mi włosy, rzęsy. Mam suchą i bladą skórę, która się łuszczy. Mam kołotania serca, zasłabnięcia, bóle głowy, bóle mięśni i kości. Zazwyczaj jem jakieś 1400/1500kcal, staram się być aktywna w ciągu dnia, czasami mam napady po których się przeczyszczam lub je zwracam. Chciałabym schudnąć, mieć niedowagę. Czuję się okropnie gruba i nienawidzę tego jak wyglądam.. znajomi sugerują, że to może być anoreksja, ale przecież mam wagę w normie i wyglądam normalnie. Nic mi chyba nie jest, prawda? Nie wiem co już mam robić.

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem. Znajomi sugerują, że to może być anoreksja. Warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, lekarzem psychiatrą i rozwiać Pani wątpliwości.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka