Jak leczyć zaburzenia widzenia w związku z zaburzeniami ciśnienia w gałce ocznej?

Witam. Od września 2017 roku biorę leki na jaskrę ze względu na podwyższone ciśnienie w oczach, którego objawy pojawiły się z dnia na dzień. Jaskry nie mam, natomiast objawy podwyższonego ciśnienia dały mi się we znaki: rozmazany obraz, niewyraźne widzenie, ból głowy, oczu, osłabienie ( z takimi objawami zgłosiłam się do okulisty). Początkowo po stosowaniu cosoptu 2x dziennie i xalopticu raz dziennie wszystko było dobrze. Następnie okulistka wyłączyła z leczenia xaloptic i pojawiły się znowu problemy z niewyraźnym widzeniem, bólem oczu. Na badaniu wyszło podwyższone ciśnienie (jednak badanie nie korygowało grubości rogówki, która u mnie jest wyjątkowo gruba,bo powyżej 600 mikrometrów), więc okulistka z powrotem włączyła leczenie lekiem xaloptic. Przez pewien czas wszystko było w porządku, natomiast przy ciągłym przyjmowaniu leków nadal bolały mnie oczy i głowa, widzenie było przeciętne (mam wadę wzroku powyżej -3 dioptrii w każdym oku). Zmieniłam okulistę ze względu na dojazdy i nowy lekarz całkowicie zmienił leczenie. Wyłączył cosopt i zostawił mi xaloptic z zamianą na xaloptic free. Po tygodniu od odstawienia leku wszystko było w porządku, natomiast po 2 tygodniach zaczęło się znowu bardzo niewyraźne widzenie i bóle głowy i oczu. Na badaniu wyszło prawidło ciśnienie (18mmg/Hg), po uwzględnieniu grubości rogówki. Inne badania: dna oka,pole widzenia, HRT- idealne. Pani doktor stwierdziła, że może to być wina odstawienia leku. Czy to możliwe, że odstawienie cosoptu daje takie objawy jak uporczywe bóle głowy i niewyraźne widzenie? Pani doktor zaleciła też wizytę u neurologa ewentualnie u larygnologa. Nie wiem jak przygotować się do tych wizyt i na co zwrócić uwagę. Jaka może być przyczyna takich problemów z oczami, czy może to być przyczyna neurologiczna? Pozdrawiam serdecznie!

Witam. Jakie było Tp bez leków? po uwzglednieniu CCT oczywiście. jaki jest kąt przesącza? Jak Pani widzi za mgłą to ile jest Tp ? jaka jest krzywa Tp dobowa? Kiedy jest szczyt Tp? czy rano jak u większości? Lek Cosopt na innej drodze obniża Tp i moze byc konieczny u Pani.Ale po badaniach.Proszę zauważyć że jaskra nie daje zamazanego widzenia chyba ze jest Tp wynosi 50 mmHg.Neurolog wskazany. Moze jakiś kleszcz w wywiadzie?POzdrawiam serdecznie