Jak mam pomóc osobie uzależnionej od alkoholu?

Od 19 lat mieszkam z teściową która ma problem z alkoholem i w momencie kiedy jest pod wpływem rozmawia sama ze sobą A nawet krzyczy. Podczas tych jej dyskusji za każdym razem czepia się tylko mnie i zbliża jak tylko się . Dwa lata temu wystąpiła o leczenie jej ale stwierdzono że nie jest alkocjoliczka A moim zdaniem ma z tym problem . Potrafi pić nawet przez tydzień A potem odpoczynek i dni wtryskowe. Nie utrzymujemy z nią kontaktu bo to jest już nie do zniesienia czepia się po prostu wszystkiego . Nie wiem już co mam robić i gdzie ja skierować na jakieś leczenie. Proszę o pomoc

Witam,
w każdej większej miejscowości są ośrodki, które zajmują się leczeniem osób uzależnionych. Najlepiej zacząć od lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do psychiatry z powodu uzależnienia lub zgłosić się do klubu anonimowych alkoholików (bez skierowania). Ale jeżeli mieszka pani z teściową pod jednym dachem 19 lat to jest Pani współuzależniona - czyli warto zgłosić się do AlAnonu (dla współuzależnionych kobiet). Trudność jest taka, że na leczenie musi wyrazić zgodę osoba uzależniona. Można też podać ją do sądu i sądownie otrzymać skierowanie na leczenie. I już z tego, osoba uzależniona nie będzie mogła się wymigać. Można też w aptece kupić preparat ziołowy kudzu, który podczas zażywania wyciszy ośrodek odpowiedzialny za powtórzenie czynności znajdujący się w korze mózgowej. Poprawi też kondycję serca, wątroby i żołądka. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl