Jak pomóc partnerowi z problemem alkoholu?

Witam!Mój partner jest rok po odwyku i dwumiesięcznej terapii alkoholowej .Ma stresujacą prace i czasami ma bardzo mocną ochotę siegnac po alkohol.Czy jest jakaś tabletka która pomogła by mu to przezwyciężyć ?

Proszę Pani, Pani partner do klubu AA i na meetingi, a Pani powinna uczęszczać do Al-Anonu. Można też kupić w aptece preparat ziołowy, który nazywa się Kudzu, który przy dłuższym używaniu uwolni ośrodek w korze mózgowej odpowiadający za powtórzenie czynności. Proszę też skontaktować się ze mną telefonicznie 603 491155.
Bardzo dobrze w takich stanach napięć u alkoholików czyni sport czyli rower, siłownia, bieganie - w zależności od zainteresowań - dużo przebywać na świeżym powietrzu, dużo pracy fizycznej. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
www.psychoterapie-szczecin.pl

Witam Panią. W profesjonalnej terapii uzależnienia od alkoholu osoby z niej korzystające są wyposażane w sposoby, "narzędzia" zapobiegające powrotowi do picia. Jest cały program zapobiegania nawrotom picia oraz jak dbać o dalsze trzeźwienie po odbyciu terapii. Proszę uważać na branie odpowiedzialności za to czy Pani partner wróci do alkoholu, czy nie. W codziennym życiu z osobą uzależnioną może się Pani przydać udział w programie terapeutycznym dla osób współuzależnionych. Program jest darmowy dla osób ubezpieczonych w ramach NFZ i prowadzony w poradniach leczenia uzależnienia od alkoholu i wspóluzależnienia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Szanowna Pani.
Przyznam, że czytając Pani posta bardziej myślę o Pani niż partnerze.
Rozumiem, że Pani się o niego martwi, ale to tylko i wyłącznie on jest odpowiedzialny za to, czy wróci do picia lub nie. Zapewne wskazany jest jego udział w meetingach dla Anonimowych Alkoholików, ale tylko on może podjąć decyzje o uczestniczeniu w nich.
Pani martwi się za niego i o niego. Stresująca praca nie jest usprawiedliwieniem dla nadużywania alkoholu.
Gorąco namawiam, aby zadbała Pani o siebie w tej sytuacji. Pomocne w tym będą Pani udział w grupie wsparcia dla osób współuzależnionych i psychoterapia indywidualna dla osób współuzależnionych.
Obie te formy w swej ofercie mają m.in.Poradnie Terapii Uzależnień, działające w każdym większym mieście , działające w ramach NFZ.

Pozdrawiam i jeszcze raz namawiam do skorzystania z pomocy specjalistów.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska