Jak mam zinterpretować mój zapis eeg?

Witam jestem podejrzana o padaczka ponieważ mdleje w centrum publicznym i w czasie wyłącza mi się mozg i idą zwieracze ja wiem kiedy się to wydarzy ponieważ rozmazuje mi się obraz w nocy zarobiłam głowa o zlew i o kafelki . EEG chyba wyszło dobrze pisze wykonany w czuwaniu . Artefakty ruchome i mięśniowe. Czynność podstawowa zachowania w odprowadzeniach c -p utworzona z fal alfa 11 hz o amplitudzie do 30 mikrowoltów i fal beta reakcja zatrzymana obecna fotostymulacja i hiperwentylacja nie aktywują zapisu . Orzeczenie zapis bez zmian napadowych i bez zmian ogniskowych prosze o intepretacje

Witam! Fakt, że człowiek pada nie przemawia wcale za tym, że ma padaczkę (znaczną część napadów padaczkowych przebiega "na stojąco"). Pewien odsetek chorujących na padaczkę ma zapis EEG prawidłowy i podobnie u ludzi zdrowych może badanie przemawiać za chorobą. Ponadto są napady padaczko-podobne czynnościowe, które poza podobieństwem klinicznym praktycznie nie mają nic wspólnego z epilepsją. Leczenie i rokowanie w obu rodzajach schorzeń jest odmienne Zapis EEG, który Pani przedstawiła jest prawidłowy i raczej przemawia za nerwicowym podłożem dolegliwości. Leczenie zaburzeń czynnościowych należy do psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Zdarza się jednak, że obie dolegliwości występują u jednego pacjenta, czyli są napady padaczkowe prawdziwe i czynnościowe. Często jedyną metodą różnicową jest wykonanie wideo-eeg. Proszę zaufać swojemu lekarzowi leczącemu. Potrzebne są dalsze badania. Powodzenia W. Łuczkowski.