Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Witam,

Według siatek centylowych Twoja waga wskazuje na 97 centyl. Jest to znak, że powinnaś zadbać o swoją masę ciała.
W wieku 10 lat organizm szybko rośnie i się rozwija, trzeba jednak stosować się do podstawowych zalecenia dotyczących zdrowego stylu życia.

Przede wszystkim zwiększ aktywność fizyczną. Minimum 30 minut intensywnego wysiłku dziennie. Może być to dowolna forma ruchu. Podaję Ci stronę, na której znajdziesz przykładowe ćwiczenia: www.abccwiczenia.pl
Ogranicz spędzanie wolnego czasu przed telewizorem i komputerem, spędaj go aktywnie z przyjaciółmi czy rodziną.

Jesz 4 posiłki dziennie, co jest prawidłowe. Zwróć jednak uwagę, czy są to posiłki zdrowe i niskokaloryczne. Nie mogą zawierać dużych ilości cukru oraz tłuszczu.
Wyeliminuj z diety słodycze (możesz je jeść maksimum 1x/tydzień), słodkie i gazowane napoje, tłuste mięsa, produkty typu fast-food, tłuste sery.
Zastąp je 2 owocami dziennie, serkiem owocowym, wodą niegazowaną, sokami bez dodatku cukru, rozcieńczonymi pół na pół z wodą, drobiem i chudym mięsem oraz rybami, serami białymi, kefirem, maślanką czy jogurtem naturalnym. Spożywaj duże ilości warzyw.

Pamiętaj, że nadwaga może negatywnie wpłynąć nie tylko na Twój wygląd, ale i zdrowie. Dlatego od najmłodszych lat dbaj o siebie.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy