Co zrobić, by mieć płaski brzuch? Jakie ćwiczenia?

Mam 12 lat, 148cm wzrostu, przed Sylwestrem ważyłam 54kg. Boję się, że po nim waga mi mocno podskoczyła, ale aż boję się ważyć... Mam WF 4 razy w tygodniu, SKS półtorej godziny 1 raz w tygodniu, mam krótkie 10 minutowe spacerki do szkoły (:D), jak jest cieplej to staram się jeździć na basen. Już próbowałam się odchudzać, ale nie mam silnej woli. Nie potrafię sobie odmówić słodyczy i regularnie wykonywać ćwiczenia. Moi rodzice są szczupli. Jakie ćwiczenia wykonywać, żeby mieć płaski brzuch? Mam skoliozę, więc to dodatkowo wypycha mi brzuch w przód. Nie chcę się katować strasznymi dietami. 19 lutego jadę na obóz, tam będzie basen, a ja po prostu fatalnie wyglądam w kostiumie! Pod ubraniami aż tak nie widać mojej tuszy, ale tam będzie chłopak, który mi się podoba.... Pomocy!!!
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Płaski brzuch to nie tylko dieta ale również aktywność fizyczna. Stosując jedno i drogie osiągniesz sukces, ale musisz pamiętać o regularności. Oto kilka porad jak osiągnąć płaski brzuch :
- Jedz regularnie 5 posiłków dziennie – czyli częściej ale mniej.
- Zamiast soków owocowych wybieraj wodę mineralną niegazowaną oraz soki warzywne np. sok pomidorowy.
- Co najmniej 2 x dziennie spożywaj jogurty naturalne- zawierają niezbędne kultury bakterii wpływając na florę regulując prace jelit.
- Warzywa  i produkty pełnoziarniste powinny stanowić podstawę twojej diety. Są bogate w błonnik  i węglowodany złożone przez co dają uczucie sytości na dłużej. Dozwolone są wszystkie warzywa oprócz tych, które mogą powodować wzdęcia (fasola, groch, soczewica, brokuły, kalafior). Produkty pełnoziarniste to pieczywo ciemne, makarony i ryż pełnoziarnisty, kasza gryczana, płatki owsiane, otręby pszenne, siemię lniane, pestki słonecznika, dyni.
- zrezygnuj z Fast-foodów i słodyczy – jeżeli masz ochotę na coś słodkiego proponuję wybrać musli, suszone owoce, czy budyń na chudym mleku oraz gorzką czekoladę.
- Jeśli nie możesz doczekać się do kolejnego posiłku, dobrymi przekąskami w ciągu dnia będą : marchewka, ogórek, cukinia, rzodkiewki, papryka, jabłka, jagody, poziomki, truskawki, pomarańcze, jogurty naturalne,
- Staraj się jeść dużo gotowanych , pieczonych bądź duszonych potraw. Wystrzegaj się tych smażonych.
- Ogranicz spożycie soli – zatrzymuje wodę w organizmie – a znajduje się w paluszkach solonych, chipsach, Fast-foodach, krakersach, produktach konserwowych.
- Ćwicz ! Regularna aktywność fizyczna co najmniej 30 minut dziennie taka jak rower, basen, jogging pozwoli spalać kalorie, a brzuszki oraz ćwiczenia na kole hula-hop wyrzeźbić ładnie talię i brzuch.

Pozdrawiam