Jak mogę odzyskać pełną ruchomość kolana?

Witam. W zeszłym roku we wrześniu przeszłam artroskopię kolana po zabiegu okazało się że mam usuniętą chrząstkę i przyszytą łąkotke. Odrazu po operacji czułam że jest coś nie tak, miałam mrowienie mięśnia udowego a po pewnym czasie straciłam w nim czucie- stał się wiotki jakby "odłączony. Po pobycie w szpitalu rechabilitacyjnym i prywatnych zabiegach mogę tylko chodzić. Nadal nie mam czucia ani siły w mięśniu jakby zanikał jeśli zegne kolano powyżej 20° całkowicie tracę nad nim kontrolę, bez podparcia nie zrobię przysiadu, przy wchodzeniu i zchodzeniu po schodach muszę się podpierać bo noga nie daje wogule rady mnie utrzymać. Proszę o poradę, czy jest możliwość nawet operacyjna odzyskania sprawności?

Szanowny Panie - nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi w tak złożonej kwestii bez badania Pana , wyników badań dodatkowych i kart wypisowych dotychczasowego leczenia. Myślę, że nie tylko ja. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bez badania fizykalnego i dokładnego przejrzenia wyników badań ciężko jednoznacznie ocenić szansę na całkowity powrót do sprawności. Możemy Pani jedynie zalecić kontakt z dobrym ortopedą, który będzie w stanie zaproponować dalsze działanie. Listę ortopedów wraz z miejscem ich pracy może Pani znaleźć w linku poniżej:

https://ranking.abczdrowie.pl/s/ortopeda

Jedyne co można stwierdzić, jeżeli po roku nadal nie odzyskała Pani sprawności, to możliwe, że potrzebna będzie kolejna operacja, a także dalsza rehabilitacja. Plan takiej rehabilitacji ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od stopnia urazu.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym zabiegu artroskopii kolana:

https://portal.abczdrowie.pl/artroskopia-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-przygotowanie-do-zabiegu-zabieg-postepowanie-po-zabiegu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.