Jak mogę pozbyć się bólu kręgosłupa i stawów?

Dzień dobry. Od prawie dwóch lat boli mnie kręgosłup. Na początku był to taki ból, że nie mogłam poruszać szują, ani się wyprostować. Zrobiono mi rezonans odcinka piersiowego i wyszła torbiel, lecz po za tym nic. Jedyne co to lordoza szyjna i skolioza ale jest to niewielka zmiana. Wysłano mnie do neurologa, który powiedział, że to jakiś nerwoból i dał mi leki, które nie podziałały. Na początku bolał mnie tylko kręgosłup piersiowy i szyjny. Niestety teraz boli mnie cały kręgosłup, a ulgę daje "strzykanie", które wymuszam sama kilkanaście razy dziennie. Wiem, że to niezdrowe, lecz nie mam wyjścia. Od niedawna, często przed pójściem spać, bolą mnie kolana (jakby stawy), które stają się zimne i ból promieniuje aż do łydek. Od niedawna zaczął mnie boleć odcinek lędźwiowy po lewej stronie jakby nerka, choć nie wiem. Mam też czasem takie kłucie w klatce po lewej stronie, że nie mogę wziąć oddechu. Nie wiem czy to wszystko ma związek z kręgosłupem, lecz wolałam napisać. Bardzo proszę o odpowiedź, bo lekarze mi nie pomagają.

Bóle kręgosłupa u młodej 19 letniej kobiety zwykle są wynikiem złej postawy, braku ćwiczeń , ruchu, , szarpnięcia czy nagłego niefortunnego skrętu kręgosłupa, ale często tez są wynikiem napięcia mięśni, stresu, złej formy fizycznej i psychicznej, na to trzeba zwrócić uwagę Regularna gimnastyka dla kręgosłupa, przerwy w pracy, przy komputerze ; dobra dieta i regularny sen; suplementy witaminy D3 i witamin z grupy B, zwłaszcza B1, B6, B12 ; Doraźnie przeciwbólowo można przyjąć paracetamol czy ibuprofen ale nie nadużywać! Nic dziwnego, że badanie MRI kręgosłupa nie wykazało patologii " robiono mi rezonans odcinka piersiowego i wyszła torbiel, lecz po za tym nic. Jedyne co to lordoza szyjna i skolioza ale jest to niewielka zmiana. " Zdjęcia CD MRI do interpretacji klinicznej!

Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu.WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog