Jak mogę schudnąć 10 kg w miesiąc lub 2, lecz bez diety?

Witam,  mam 13 lat i ważę 50 kg przy wzroście około 160 cm. Przytyłam 5 kg w dwa miesiące i strasznie to widać. Chciałabym szczególnie, żeby ubyło mi z brzucha i twarzy. Dieta nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mama gotuje dość tłuste posiłki i nie myślę, że zmieni jadłospis z powodu mojego odchudzania. Mama uważa, że nie jestem gruba (ja się z nią nie zgadzam). Proszę o pomoc! Pozdrawiam

Witam,

Twoja mama ma rację, nie jesteś gruba. Twoja masa ciała jest prawidłowa. Mimo to warto namówić mamę, aby gotowała posiłki lekkostrawne i zdrowe, które wpłyną nie tylko na szczuplejszą sylwetkę, ale i zdrowie całej rodziny. Jeśli to nie zadziała, sama powinnaś starać się nabrać pozytywnych nawyków żywieniowych i odżywiać się według nich, przecież nie wszystkie posiłki robią rodzice. Warto zwracać uwagę na to, co je się w szkole i poza domem, unikać przekąsek, słodyczy i słodkich napojów. Dodatkowo zajrzyj do wskazówek zawartych w artykule i postaraj się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Pamiętaj też, że nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które wpływają negatywnie na zdrowie, rozwój i metabolizm!

Oprócz odżywiania ważna jest aktywność fizyczna, która nie tylko pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz na zapobieganie chorobom w wieku późniejszym. Dodatkowo świetnie poprawia humor. Staraj się codziennie ćwiczyć lub chociażby chodzić na długie spacery, nie unikaj lekcji WF-u, a weekendy spędzaj aktywnie. Zajrzyj też na stronę poświęconą ćwiczeniom: www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam