Jak moge schudnąć w 12 dni?

Mam 14 lat i chciałabym schudnąć 3-4 kg, bo za dwa tygodnie mamy wycieczkę na basen, a mam grube uda i brzuch. Mierzę 160 cm i ważę 48 kg.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie rozumiem, dlaczego chcesz się odchudzać. Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś jeszcze jej zmniejszać. Dziewczyny w Twoim wieku mają problemy z zaakceptowaniem samej siebie i własnego wyglądu. Zastanów się czy ten problem również dotyczy Ciebie. Jeśli sama nie umiesz na siebie spojrzeć, spytaj się obiektywnej osoby, co myśli o Twoim wyglądzie i sylwetce. Zaręczam, że nikt nie odpowie, iż jesteś zbyt gruba.

Pamiętaj, że w wieku dojrzewania stosowanie diet odchudzających jest niewskazane, ze względu na Twoje zdrowie i tempo metabolizmu. Jedyne co mogę Ci poradzić to aktywność fizyczna. Przykładowe ćwiczenia na mięśnie ud i brzucha znajdziesz na naszej stronie poświeconej aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl.

Pamiętaj, że jesteś młoda i szczupła, dlatego nie musisz się wstydzić swojego ciała!

Pozdrawiam.