Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę się pozbyć problemów skórnych, z którymi walczę o lat?

Witam. Mam lat 38, mężczyzna. Problemy skórne nam od ponad 14 lat lecze się z różnymi skutkami przewlekle, badania nie wykazały nic nadzwyczajnego, leczenie roczne terracyklina, po odstawieniu problem wraca glownie na głowie krosty podskórne ale i na skórne, czasem pod pachami i przy zwieraczu, oraz na udzie strona wewnętrzna. 5 lat temu podjąłem sie leczenie izotretoina doustnie dawki 30mg dziennie po osiągnięciu max dawki dziennej. Po zakończonej kuracji problem wrócił po 2 latach w 70 % stanu przed kuracja . mniejsza ilość krost. tłusta skórę mam od najmłodszych, zastosowałem różne szampony polecane przez dermatologow, problem zaleczany, stosuje nawet systematycznie w sezonie jesienno zimowym szczepionke ismigen pod język, jest to powiązane z usunięciem migdałów w wieku 18 lat, jedna krypta odrosla, problem sie nasila przy informacjach dróg oddechowych. Przy leczeniu augmentinem przy leczeniu np na angine, problem znika na miesiąc, raz wyrósł czyrak przy kości odbytowej wielki podskórny bardzo bolesny , który nie mógł się przebić, po stosowanym augmetinie 10 dni kuracja w koncu zniknął. Problemy wracają w różnych miejscach ale najczęściej na głowie w tylnej półrocznej części wiele blizn po krostach, fryzura zmienna 10 lat krótko kolejne 7 lat dłuższe włosy problem dalej ten sam. Cukrzycy brak, cukier 93-100 wacha sie w zależności od diety. ruch średni kilka razy w tygodniu rower intensywnej jazdy od ponad roku wcześniej umiarkowany, brak nałogów, alkohol od święta , głównie o małym stezeniu. nie wiem co jeszcze mam robić w tym kierunku, mam już dość, ciągłej walki , syzyfowej walki.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 3 miesiące temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Proszę sprawdzić zęby, zdj pantomograficzne, zatoki, układ moczowy i pokarmowy. Być może jest gdzieś stale tlące się źródło infekcji bakteryjnej. Zrobić wymaz z ropnej krosty posiew tlenowy + BEZTLENOWY

Proponuję zaszczepić się nanp pneumokoki, ...

Wskazana kons u immunologa.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy