Jak mogę szybko i dużo schudnąć?

Wtam. Mam problem ze sporą nadwagą. Ważę 80 kg przy wzroście 164 cm. Nie uprawiam żadnego sportu, ponieważ mam astmę i każdy wysiłek wywołuje u mnie dusznosci. Bardzo proszę o radę i jakąś dobrą dietę ;( Asia ;]
ponad rok temu

Witam,
To prawda masz nadwagę. Twoje BMI wynosi 29,7. Zbliżasz się więc do granicy otyłości. Powinnaś zacząć dbać o swój sposób odżywiania i styl życia.
Jeśli każdy wysiłek fizyczny sprawia Ci trudności powinnaś zacząć chodzić na spacery lub wykonywać ćwiczenia pod okiem rehabilitanta. Dodatkowo zwróć uwagę na swoje odżywianie.
Przeczytaj artykuł dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych przeanalizuj swoje błędy http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad żywieniowy, pokaże błędy i ułoży odpowiedni jadłospis.
Pozdrawiam.