Jak mogę schudnąć skutecznie 7 kg?

Witam. Mam 16 lat, jestem dziewczyną. Mam 164 cm wzrostu i waż 67 kg. Bardzo chciałabym schudnąć, najmniej 7 kg w krótkim czasie? Jaka dieta będzie najbezpieczniejsza? Dodam, że codziennie ćwiczę średnio ok. 1 godz. Proszę o pomoc :)

Witam,

W Twoim wieku odchudzanie jest niekorzystne. Ze względu na Twój wiek proporcje między wzrostem a wagą mogą bardzo szybko ulec zmianie. Dodatkowo stosowanie diet niskokalorycznych jest niewłaściwe ze względu na ryzyko niewłaściwego rozwoju organizmu, możliwości wystąpienie niedoborów i rozregulowania metabolizmu.

Dlatego w dalszym ciągu powinnaś ćwiczyć i ewentualnie zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowe. Ułatwi Ci to artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, dzięki któremu będziesz mogła przeanalizować swój sposób odżywiania.

Zajrzyj też na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz przykłady ćwiczeń do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.