Jak mogę załagodzić takie objawy?

Dzień dobry, mam 40 lat. Urodziłam 1.5 roku temu drugie dziecko. Po tym porodzie okres owulacyjny jest nie do zniesienia. Mam mdłości, bardzo się pocę, i występują biegunki. Jako antykoncepcję mam wkładkę miedzianą. Zrobiłam już test ciążowy wrazie czego i wyszedł negatywny, zresztą miesiączkę mam w miarę regularnie. Jak mogę załagodzić takie objawy bo żyć się nie da i czy to jest normalne? Moje miesiączki są bardzo obfite i długie. Dziękuję
KOBIETA, 40 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Z takim problemem najlepiej udać się na konsultację do ginekologa. Na podstawie samego opisu nie można wskazać, co dokładnie odpowiada za pojawienie się tych objawów, bowiem przyczyn może być bardzo wiele.

W tej sytuacji wskazana jest szczegółowa diagnostyka i rozmowa z lekarzem. Dopiero w oparciu o wszystkie zebrane informacje i wyniki badań lekarz będzie mógł podjąć decyzję odnośnie zastosowania odpowiedniego leczenia. Nierzadko takie objawy, jak mdłości, nadmierne pocenie czy biegunki mogą sygnalizować zaburzenia hormonalne. Więcej na ich temat można przeczytać w jednym z artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-hormonalne-objawy-przyczyny-badania-i-leczenie

Możliwe, że poza badaniem USG lekarz zleci pani również właśnie kompleksowe badania hormonów. Jeżeli nie będzie w nich nic niepokojącego, należy poszukać innych przyczyn tego stanu. Warto też rozważyć zmianę antykoncepcji na inną. Do wyboru ma Pani wiele innych metod, które warto omówić z lekarzem, aby wybrać dla siebie najodpowiedniejszą. Jeżeli przyczyny ginekologiczne tych dolegliwości zostaną wykluczone, warto przebadać się również pod kątem innych schorzeń, np. związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.